Hírek

Borsitól Kassáig - Új időszaki kiállításra várunk minden kedves érdeklődőt a Világörökségi Bormúzeumba

Borsitól Kassáig

II. Rákóczi Ferenc élete, bélyegeken és képeslapokon

Új időszaki kiállításra várunk minden kedves érdeklődőt a Világörökségi Bormúzeumba.

A kiállítás - amely március 27-én 14.00 órakor nyílik -, átfogó képet nyújt a fejedelem életéről. A megszokottól eltérő formában bemutatandó életút anyagát Lezsák Miklós állította össze gyűjteményéből.

A kiállítás június 20-ig tekinthető meg.

Itt a farsang és február 23-án áll a bál!

Farsangi mulatság a Világörökségi Bormúzeumban

2019. február 23-án (szombat) „fársángi” mulatságra várunk kicsit és nagyot

Délutáni „szöszmötölő” programja:

• 14:00 óra: - karneváli és farsangi álarcok készítése
  • Vedd fel, pózolj és mi „villantunk” - farsangi emlékfotók készítése a múzeum anyagából
  • 17:00 óra: táncház: vezeti az Antal család - Antal Roland és Antal Dóra (a Népművészet Ifjú Mesterei) és gyermekei

A rendezvény ideje alatt forralt bor, tea és fánk várja a hozzánk érkezőket.

Az 400 Ft-os részvételi díj a manuális foglalkozás és a táncház árát is tartalmazza.

Új program a Tokaji Világörökségi Bormúzeumban

2017 novemberében indítottuk útjára a ​Miskolc Klezmer Clubot. Egy olyan programsorozatot, ahol a zsidóságról, kultúráról, hagyományokról interaktív előadást, klezmer muzsikát hallhatnak a látogatók és egy pici betekintést nyerhetnek a zsidó gasztronómia világába is.

"Csuhé napjainkban"

Új időszaki kiállításra várunk minden kedves érdeklődőt a Tokaji Múzeumba, 2018. március 28-tól - 2018. május 31-ig. Nagy Etelka hagyományörző, kézműves és Tamaskovics Gáborné népi iparművész csuhé szobrai a Múzeum első emeleti folyosóján tekinthetők meg.

1 2 3 >  Last ›