A Világörökségi Bormúzeumról

Tokaj, világörökség, bor és múzeum – az országban egyedülálló attrakció.

Tokaj, világörökség, bor és múzeum – az országban egyedülálló attrakció. Magyarország egyetlen világörökségi borvidékén 2015-ben nyitotta meg kapuit a Világörökségi Bormúzeum, amely a terület hagyományos értékeivel és a nagyvilág termőterületeivel egyaránt megismerteti az utazót. Mindezt a legújabb kor vívmányainak felhasználásával…

A tokaji kulturális negyed egyik sarokköve, a valamikori Serház épületében 2000 m2 alapterületen kialakított Világörökségi Bormúzeum a világörökségi borvidékek történetével, kultúrájával és természetesen boraival is közelebbi kapcsolatot kínál. A tokaji mellett osztrák, német, svájci, olasz, francia és portugál termőterületek különlegességeiből szolgál „ízelítőül”: Illattéka, fűszertár és borpatika is segíti a felfedezést!

A három szintes impozáns épületben a tradíciók tisztelete és a kor elvárásainak eleget tevő újító megoldások szervesen összekapcsolódnak. Interaktív tárlat várja az ide érkezőt, amelyben a Tokaj-hegyaljai borvidék gyalogosan, kerékpárral és autóval, vagy akár léghajóval barangolható be, úgy hogy közben ki sem kell lépni az épületből.

A felszín alatt pedig jóval több rejtőzik: múzeumi órák, konferenciák és kellemes borvacsorák helyszíne. Generációk találkozási pontja és a kulturált szórakozás tárháza.

A Világörökségi Bormúzeum és a Tokaji Múzeum összefonódása különleges kalandokat tartogat. Próbálják ki személyesen is! Tokaj meleg szívvel fogad minden idelátogatót!

Borsitól Kassáig - Új időszaki kiállításra várunk minden kedves érdeklődőt a Világörökségi Bormúzeumba

Borsitól Kassáig

II. Rákóczi Ferenc élete, bélyegeken és képeslapokon

Új időszaki kiállításra várunk minden kedves érdeklődőt a Világörökségi Bormúzeumba.

A kiállítás - amely március 27-én 14.00 órakor nyílik -, átfogó képet nyújt a fejedelem életéről. A megszokottól eltérő formában bemutatandó életút anyagát Lezsák Miklós állította össze gyűjteményéből.

A kiállítás június 20-ig tekinthető meg.