Júliusi múzeumi programajánló

Hétfő kivételével minden nap 10.00 órától 18.00-ig várjuk látogatóinkat Tokaj város két múzeumába. Az állandó kiállításaink mellet júliusban az alábbi programokra invitáljuk Önöket.

Tokaji Múzeum (Bethlen Gábor út 7.)

Új időszaki kiállítást nyílik július 10-én (szerda) a múzeum első emeletén, „Örökség gyermekeinknek” címmel. A közel 30 db szekér makett három kiállító, Pulics Sándort, Felegyi Pált és Kovács István alkotásai. Az emberkéz alkotta tárgyak mindig különös varázzsal hatnak ránk. Nincs két teljesen egyforma belőlük. Magukon hordozzák az alkotójuk személyiségét, érzéseit, gondolatait. Talán ez ihlette az alkotókat, hogy a XX. század végéig használatos szekereket, kocsikat tanulmányozzák, és ezeknek a mesterműveknek a kicsinyített másait elkészítsék, örökül hagyva a fiatal nemzedéknek.

Zenélő Múzeumkert

Július 20-án (szombat) 19.00 órától 2 év kihagyás után ismét felcsendül a zene a Tokaji Múzeum megújult kertjében. A már Tokajban is ismert Czabányi Attila vers- és dalbirtokos előadására várunk minden zenét és verset szerető érdeklődőt.

Világörökségi Bormúzeum (Serház út 55.)

Július 10-ig látható a Vasútmodell a XX. századból című kiállításunk. A kor vasútmodelljei Nagy János gyűjtő tulajdona, aki előre bejelentett csoportok részére bemutatót és tájékoztatót is tart.

Címkék: Esemény

Itt a farsang és február 23-án áll a bál!

Farsangi mulatság a Világörökségi Bormúzeumban

2019. február 23-án (szombat) „fársángi” mulatságra várunk kicsit és nagyot

Délutáni „szöszmötölő” programja:

• 14:00 óra: - karneváli és farsangi álarcok készítése
  • Vedd fel, pózolj és mi „villantunk” - farsangi emlékfotók készítése a múzeum anyagából
  • 17:00 óra: táncház: vezeti az Antal család - Antal Roland és Antal Dóra (a Népművészet Ifjú Mesterei) és gyermekei

A rendezvény ideje alatt forralt bor, tea és fánk várja a hozzánk érkezőket.

Az 400 Ft-os részvételi díj a manuális foglalkozás és a táncház árát is tartalmazza.