Karácsonyi varázslat időszaki kiállítás

Újabb időszaki kiállítás a Világörökségi Bormúzeum tetőterében.
2017. december 5-én 14:00-tól nyílik Karácsonyi Varázslat című időszaki kiállításunk a Világörökségi Bormúzeum tetőtéri szekciótermében.

A művészek kifejezetten a fogyatékossággal született és ezzel együtt élő embereknek alkottak mindazonáltal szeretnék ha a látogatók az igazi kiállítások élményét kaphatnák meg egyfajta karácsonyi ajándékként.
A hangulatot a karácsony és a hűvös téli táj határozza meg de a festmények mellett helyet kapnak szobrok és érinthető képek is.
Minden kiállítási tárgy megtapintható, kézbe vehető. A tárlat kiegészül egy videóval is amely a hallássérülteknek próbálja megmutatni, milyen érzést kelt bennünk a zene.

A kiállítók reményei szerint ez a különleges kiállítás közel engedi a művészethez azokat a speciális helyzetű embereket, akiket megszólítani kíván de talán azokat is, akik eddig kevéssé látogatták a kiállítótermeket. További nem titkolt szándékuk, hogy a két világ közötti zárt ajtó kitáruljon.

A kiállítás 2018. január 15-ig tekinthető meg.

Hamarosan nyit a Világörökségi Bormúzeum

Interaktív tárlatok, látványos kiállítások Tokaj szívében. November 10-én nyílik meg Tokajban a Világörökségi Bormúzeum! A térség legújabb attrakciója eltér a megszokott múzeumi környezettől. A múlt bemutatása mellett a jelenre is koncentrál a bormúzeum, így Magyarország egyetlen világörökségi borvidékét látványosan, interaktív módon mutatja be.

Múzeumi Világnap

A Múzeumok Nemzetközi Tanácsának (ICOM) kezdeményezésére 1977 óta szerte a világban ünneplik egyazon napon a Múzeumi Világnapot. 2016-ban a „A múzeumok és kultúrtájak” témához kapcsolódva a Tokaji Múzeum és telephelye, a Világörökségi Bormúzeum nem mindennapi programkínálattal várja május 18-án látogatóit!