Kóstolja meg Magyarországot, Tokajban!

2016. április 23. 10 és 18 óra között magyar ízek találkozója a tokaji Fesztiválkatlan előtti téren. Kóstoljon bele!

MAGYAR ÍZEK ÉS TOKAJI BOROK TALÁLKOZÓJA

Elkezdődött a szabadtéri programok szezonja Tokajban. Hegyalja fővárosában először a gasztronómia „kerül terítékre”: április 23-án hagyományos magyar ételeket és kiváló Tokaji borokat kóstolhatnak a Fesztiválkatlan előtti térre látogatók! 10 és 18 óra között evés-ivás, élőzenével kísért hamisítatlan, de színvonalas falusi hangulat, és az egész család számára kikapcsolódást kínáló programelemek várják majd a városunkba érkezőket.

Hasznos információk

A rendezvényre való belépés ingyenes!

Autóval érkezőknek parkolás a rendezvényhelyszín mellett kijelölt területen biztosított, amelynek napi díja 300 HUF

A 20 főzőcsapat által helyszínen elkészített ételek és a hozzájuk ajánlott tokaji borok kóstolójegy ellenében fogyaszthatóak. Kóstolójegy vásárlására a rendezvény napján, a helyszínen lesz lehetőség. A megvásárolt, de fel nem használt kóstolójegyek visszaváltására sajnos nincs lehetőség.

Kóstolójegyek típusai:
- Teljes adag ára 1500 HUF (egy egész adag étel és egy pohár hozzá ajánlott Tokaji bor)
- Fél adag ára 800 HUF (kisebb adag étel bor nélkül)

A borászatok standjain kóstolójegy ellenében étkezés nélkül is lehetőséget biztosítunk a borfogyasztásra.

Programterv

8:00 – Csapatgyülekező, előkészületek után indul az ételkészítés

10:00-tól – A „Kóstolja meg Magyarországot Tokajban!” gasztrofesztivál megnyitása
- borkóstolási lehetőség a borstandoknál

- nagyvásár és kézműves bemutatók
- a Kackiás Verklis húzza a talpalávalót
- tombolaárusítás (értékes nyeremények sorsolása: Tokaji borok, szálláséjszakák, rendezvénybelépők)

12:00-tól – Kóstolhatóak ételeink
főzőcsapataink sátrainál borászok ajánlják a fogásokhoz társított borokat

15:00-tól
- színpadi programok (népzene, nyereményjátékok)
- Mesesarok kicsiknek és kézműves bemutatók a rendezvény egész területén

18:00-tól élő koncert a színpadon (buli magyar és külföldi slágerekre), de csak ha mindent megettünk :)

A rendezvény szervezői és a történelmi Magyarország területéről érkező 20 főzőcsapat valamennyi tagja szeretettel várja a korgó gyomrú látogatókat! A programváltozás jogát fenntartjuk!

Kóstolható ételek listája (folyamatosan bővül)

Csülökpörkölt

Szarvasi harcsapaprikás túrós csuszával

Nyírségi cicege

Knédli iskiesen

Sörös gulyás kolbásszal és zöldséggel

Hajduhadházi káposztás hús

Családi mézes töltött káposzta

Betyár szalonna

Gombócos paradicsomos káposztaleves

Dödölle

Sarkadi bográcsos lecsó

Alföldi pandúrleves

Túrófánk

Öreglebbencs számadó módra

Délvidéki szárma

Borscs

Bárány vörösboros mámorban

Karcagi birkapörkölt

Kóstolja meg Magyarországot, Tokajban!” - beharangozó

A Tiszán túl már tizenegyszer megkóstoltuk, a „Szőkén innen” pedig Tokaj Város Önkormányzatának támogatásával és a Tokaji Múzeum, illetve a tokaji Kulturális és Konferencia Központ szervezésében a tradicionális népi ízeket kínáló gasztrofesztivál tizenkettedik alkalommal mutatkozik be, április 23-án!

A tokaji Fesztiválkatlan parkolója egy napra a legkiválóbb magyar népi ételek olvasztótégelyévé válik majd. Korgó gyomrú vendégeinket 10 és 18 óra között a történelmi Magyarország területéről érkező több mint 20 főzőcsapat megközelítőleg 40 féle étellel fogja várni, mindezt a hagyományéltetés jegyében: a tájakra jellemző színpompás viseletek, élő népzene és a hamisítatlan családias jókedv gyomorkímélő kísérője lesz a napnak!

Az Észak-magyarországi régióban 2016-ban debütáló eseményt hagyományteremtő szándékkal, évtizedes tapasztalattal szervezzük. Tokajban a helyük április 23-án!

Címkék: Rendezvény