Márciusi programok a múzeumban

Minden érdeklődőt szeretettel vár a Tokaji Világörökségi Bormúzeum márciusi programjaira!

Márciusi programok a múzeumban

„Nagyhét fájdalma, húsvét öröme”

Szalonest a Tokaji Múzeumban (Bethlen G. u. 7.)

2018. március 28-án (szerda) 17.00 órától szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.

Előadó: Gorcsa György katolikus parókus..

„Pingálom-hímelem” tojásfestő nap a Világörökségi Bormúzeumban (Serház 55.)

Szeretettel várjuk a családokat és minden kedves érdeklődőket 2018. március 30-án (nagypéntek) 10:00-16:00 között tojásfestésre.

Ki-ki kedve szerint elsajátíthatja a viaszos technikák különböző változatait (pl. beregi aranytojás, korommal írt tojás), kipróbálhatja a növényi alapú tojásfestékeket (zöld hajtások, cékla, kurkuma, hagymahéj).
Az ügyesebbek a megfestett tojásokat saját kezűleg készített tojástartó kosarakban vihetik haza.

14:00-tól mesefoglalkozás

Előzetes bejelentkezés nem szükséges.

Kérjük, hogy hozzanak magukkal annyi főtt tojást, ahány hímes tojást szeretnének készíteni.

A foglalkozás díja 400 Ft/fő. Akinek nincs lehetősége főtt tojást hozni, a helyszínen vásárolhat.

Változik a PET Kupa tokaji programja

A hétfői rossz időjárás miatt a PET Kupa hajóit a hatóságok biztonsági okokra hivatkozva nem engedték elrajtolni. A hajók tehát késve tudtak elindulni, így a 2017. július 5-re tervezett tokaji érkezés is elmaradt.

Névadó pályázat

A Világörökségi Bormúzeum nevet keres "tárlatvezető kollégájának" a  piros FIAT 500 típusú kisautónak. Elvárás csupán annyi, hogy a név magyarul és angolul is könnyen kiejthető legyen és ne hordozzon pejoratív jelentést.