Márciusi programok a múzeumban

Minden érdeklődőt szeretettel vár a Tokaji Világörökségi Bormúzeum márciusi programjaira!

Márciusi programok a múzeumban

„Nagyhét fájdalma, húsvét öröme”

Szalonest a Tokaji Múzeumban (Bethlen G. u. 7.)

2018. március 28-án (szerda) 17.00 órától szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.

Előadó: Gorcsa György katolikus parókus..

„Pingálom-hímelem” tojásfestő nap a Világörökségi Bormúzeumban (Serház 55.)

Szeretettel várjuk a családokat és minden kedves érdeklődőket 2018. március 30-án (nagypéntek) 10:00-16:00 között tojásfestésre.

Ki-ki kedve szerint elsajátíthatja a viaszos technikák különböző változatait (pl. beregi aranytojás, korommal írt tojás), kipróbálhatja a növényi alapú tojásfestékeket (zöld hajtások, cékla, kurkuma, hagymahéj).
Az ügyesebbek a megfestett tojásokat saját kezűleg készített tojástartó kosarakban vihetik haza.

14:00-tól mesefoglalkozás

Előzetes bejelentkezés nem szükséges.

Kérjük, hogy hozzanak magukkal annyi főtt tojást, ahány hímes tojást szeretnének készíteni.

A foglalkozás díja 400 Ft/fő. Akinek nincs lehetősége főtt tojást hozni, a helyszínen vásárolhat.

Történelmi pipákat bemutató kiállítás

"A mi időnkben végtelenül megnövekedett a dohány élvezete és valami titkos gyönyörűséggel lett úrrá az embereken. Akik egyszer rákaptak, képtelenek voltak szakítani vele." -Francis Bacon az 1600-as években írta ezeket a sorokat, de napjainkban is igazak.