Megnyílt a Pincemúzeum

A Tokaji Múzeum állandó kiállításának megújulása a végéhez ért. Augusztus 5-én megnyilt a Pincemúzeum a főépület alatt látogatható pinceszárnyban.

A Tokaji Múzeum állandó kiállításának megújulása a végéhez ért. A valamikori borkereskedő háza alatti pince egyik ágát modern kiállítóhelyé alakítottuk, amely így alkalmassá vált borkóstolók és borvacsorák tartására is. A Pincemúzeum (3910 Tokaj, Bethlen Gábor u. 7.) hétfő kivételével minden nap, nytivatartási időben látogatható!

Történelmi pipákat bemutató kiállítás

"A mi időnkben végtelenül megnövekedett a dohány élvezete és valami titkos gyönyörűséggel lett úrrá az embereken. Akik egyszer rákaptak, képtelenek voltak szakítani vele." -Francis Bacon az 1600-as években írta ezeket a sorokat, de napjainkban is igazak.

Borsitól Kassáig - Új időszaki kiállításra várunk minden kedves érdeklődőt a Világörökségi Bormúzeumba

Borsitól Kassáig

II. Rákóczi Ferenc élete, bélyegeken és képeslapokon

Új időszaki kiállításra várunk minden kedves érdeklődőt a Világörökségi Bormúzeumba.

A kiállítás - amely március 27-én 14.00 órakor nyílik -, átfogó képet nyújt a fejedelem életéről. A megszokottól eltérő formában bemutatandó életút anyagát Lezsák Miklós állította össze gyűjteményéből.

A kiállítás június 20-ig tekinthető meg.