Múzeumi Nyári Napközis Tábor

IDŐPONTVÁLTOZÁS: 2016. július 11-től július 15-éig! Izgalmas programok, élmény teli tanulás: 5 hétköznapon át, teljes ellátással

! - IDŐPONTVÁLTOZÁS - !

A tokaji Családsegítő- és Gyermekjóléti Szolgálattal való együttműködésünk eredményeképp a Világörökségi Bormúzeum központtal meghirdetett nyári múzeumi napközis tábor időpontja módosul! Célunk, hogy a tokaji kisgyermekes szülőknek is kedvezzünk és senki ne maradjon le a nyári kalandról!

Június utolsó hétvégéje helyett JÚLIUS 11-15. KÖZÖTT (hétfőtől péntekig) FOGADJUK AZ ELŐRE BEJELENTKEZŐ GYERMEKEKET!
Jelentkezési határidő: július 7. csütörtök írásban: info@bormuzeum.eu; telefonon:+47/552-050

Táborunk csak a minimális jelentkezőszám elérése esetén, azaz minimum 10 főtől indul!

A tokaji múzeumok közös szervezésében nyári napközis táborba várjuk Tokaj és környéke 7-14 éves korosztályát! Július 11-től (hétfőtől) öt napon át, tehát július 15-éig (péntekig) naponta 8 és 16 óra között kínálunk változatos elfoglaltságot a gyermekeknek. Izgalmas és kalandokkal teli napok elé néznek a hozzánk érkezők: kézműves foglalkozások (pincegyertya-mártás, rongybanya- és ördöglakat készítés), vártúra és régészet, íjászkodás, Állati bemutató vár majd mindenkit.

A részvételi díj 10.000,- FT/fő, amely napi háromszori étkezést (tízórai, meleg ebéd és uzsonna) tartalmaz.

Érdeklődni személyesen a Világörökségi Bormúzeumban nyitvatartási időben, illetve a bormúzeum telefonszámán (0647/552-050) és e-mail címén (info@bormuzeum.eu) lehet. Jelentkezéseket július 7-ig, csütörtökig fogadunk!

RÉSZLETES PROGRAMTERV

központi helyszín: Világörökségi Bormúzeum (3910 Tokaj, Serház u. 55.)

időpont: 2016. július 11. - július 15. (hétfőtől péntekig)

időtartam: napi 8 óra, 8-16 óra között

kiket várunk: 7-14 éves (iskolás)korosztály

részvételi díj: 10.000,- FT/fő (napi 3x étkezést tartalmaz, tízórai, meleg ebéd és uzsonna)

Július 11. HÉTFŐ

8.00 – 8.30 gyülekező a Világörökségi Bormúzeumban

9.00 étkezés

9.30 játékos ismerkedés egymással és a tokaji múzeumokkal

12.00 ebéd

13.30 manuális foglalkozás (pincegyertya-mártás)

15.00 uzsonna

15.30 gyülekező és a nap lezárása

Július 12. KEDD

9.30 barangolás a Tokaji Múzeum néprajzi látványtárában, játékos népmese feldolgozás (Szélkirály) + kézműves foglalkozás (gyapjúbárány készítés)

13.30 manuális foglalkozás a Tokaji Múzeumban (kerámiafestés)

Július 13. SZERDA

9.30 séta a Bodrog parton és ismerkedés a tokaji flórával

13.30 Játék - a Fesztiválkatlan játszóterének csoportos meglátogatása

Július 14. CSÜTÖRTÖK

9.30 vártúra a Tokaji Vár maradványainak meglátogatása

12.00 ebéd (szabadtéri bográcsozás)

13.30 régészet és íjászkodás

Július 15. PÉNTEK

9.30 játéknap: rongybaba- és ördöglakat készítés

13.30 udvari játékok és szalonnasütés

XII. Zempléni Nyári Tárlat

A Sárospataki Képtár meghirdette a XII. Zempléni Nyári tárlatot, amelyet 2016. június 24-e és augusztus 10-e között rendez meg Sárospatakon. A tokaji Világörökségi Bormúzeum (Serház út 55.) beadóhelyként a rendezvény partnere, így május 27-ig munkatársaink is várják a nevezni kívánt képzőművészeti alkotásokat!