Múzeumok Hosszú Éjszakája Tokajban

Két éjszaka, két múzeum, kétszeres programkínálat -  Családias kikapcsolódást kínálva a Világörökségi Bormúzeumba június 24-én, a Tokaji Múzeumba június 25-én éjjel várjuk látogatóinkat!

FOTÓBESZÁMOLÓ

TOKAJ.HU

PERME.HU

PROGRAMTERV

Két éjszaka, két múzeum, kétszeres programkínálat

A Múzeumok Éjszakája országos programsorozathoz csatlakozva Tokajban kellemesen hosszúra nyúlik majd az éjszaka. Családias kikapcsolódást kínálva a Világörökségi Bormúzeumba június 24-én, a Tokaji Múzeumba június 25-én éjjel várjuk látogatóinkat!

Világörökségi Bormúzeum június 24. péntek 19.00 - 23.00

19.00: (Be)Köszöntő kortyok és falatok

Rendhagyó tárlatvezetés – vendégünk Hudák István kádármester

A vén alkimista meséje: Az aranyvessző legendája

Címerjáték: kérdezek - válaszolsz?

Teszteld nózidat az illattékában!

Gasztronómiai élményprogram ínyenceknek - zártkörű esemény, regisztráció szükséges (részletek alább)

A XX. sz. tokaji borai c. időszaki kiállítás

21.00: Maskarás kivonulás a Bodrog partra

21.30: Tűzgyújtás és Szent Iván-éji hujákolók Hórihorgas Hujákolók gólyalábas társulatának előadása

22.15: Tánc a tűz körül a SzabadTáncMívesek Egyesületének bemutatója

22.45: Tűzugrás és Táncház

Tokaji Múzeum június 25. szombat 19.00 - 23.00

19.00: (BE)Csalogató tárogató – közreműködik Nagy Csaba tárogatóművész

Torella gyékényvilága c. időszaki kiállítás megnyitása Szegedi K. Alice Torella iparművész munkáiból

19.30: Vár-rege régész szemmel – Makoldi Miklós régész, múzeumigazgató-helyettes előadása

20.00: Padlás-mesék – a magyar népmesék legjava a néprajzi tárgyak világában

21.00: Reneszánsz zenés est a múzeumi szalonban – közreműködik Nagy Boglárka gitáron és Nagy Csaba tárogatón

22.00: Élő múzeumkert – borkóstoltatás és falatozás (tokaji sertéspörkölt savanyúsággal és krumplival, 600,- FT/adag áron)

A belépés mindkét éjszaka ingyenes! A programváltozás jogát fenntartjuk!

Gasztronómiai élményprogram ínyenceknek

a Múzeumok Hosszú Éjszakáján

A gasztronómiai teljesség jegyében programkülönlegességet kínálunk érdeklődő látogatóinknak. Június 24-én pénteken 19 órától a Világörökségi Bormúzeum különtermében tartandó zártkörű eseményen, fejedelmi ízekhez társított borkóstolón a Benkő Borház családi pincészete saját borait a Népi Ízőrző Lovagrend 6 fogásos menüsorával kapcsolja össze!

Az alábbi párosításokat szolgáljuk fel:

füstölt padlizsánkrém barna kenyéren,

Száraz furmint 2015-ös évjárat

libamáj-trüffel kápia lekvárral,

Tokaji fordítás 2013-as

szélben szárított sonka rukkolával,

Sárga muskotály félszáraz 2015-ös

érlelt libamell roséra sütve mini káposztás rétessel,

Tokaji szamorodni édes 2012-es

kecskesajttal töltött szűz mignon,

Hárslevelű 2015-ös

csokoládés eperrel töltött hideg túrógombóc,

DÓRA BORA késői szüretelésű kövérszőlő 2015-ös

A 10 főt meghaladó jelentkezés esetén induló programunk díja személyenként 4.000,- forint.

Részvételi szándékukat kérjük, előre jelezzék legkésőbb június 22-éig szerdáig Kisgyörgy Tamásnál, a Világörökségi Bormúzeum munkatársánál!

Elérhetőségek:

E-mail: kisgyorgy.tamas@tokajimuzeum.hu

Tel.: +3670/597-26-30

Sajtóanyag:

Múzeumok Hosszú Éjszakája Tokajban

Két éjszaka, két múzeum, kétszeres programkínálat

Június 24-én a nyári napfordulót, az északi és szláv népeknél szokásos nagyszabású ceremónia keretében ünnepeljük meg. A Világörökségi Bormúzeum 19 órától már fogadja vendégeit. Felnőtt látogatóink egy pohár bor kíséretében fedezhetik fel régi-új kiállítótereinket: a funkciójában kibővített állandó kiállítást, így a földszinti kiállítótérben levő interaktív teríték melletti lekvár- és csokoládé kóstoló sarkot, míg az emeleten a kortól függetlenül kikapcsolódást nyújtó játszósarkot! Az érdeklődőknek pincétől a padlásig bemutatjuk múzeumunkat, még a látogatóink elől egyébként elzárt területeket, így például műtárgyraktárunkat is bejárjuk!

21 órától a bormúzeum elől induló felvonulást a Hórihorgas Hujákolók gólyalábasai vezetik majd a tokaji főtér érintésével a Bodrog partjára, ahol több kisebb családi tűzrakóhely (a jó hangulat kedvéért), és egy központi szentiváni máglya fogadja majd a velünk érkezőket!

A nyári napforduló idején a hazánkban szláv hatásra elterjedt, s napjainkra szinte teljesen „kikopott” szokással, a tűzrakás hagyományával, annak mágikus vonatkozásaival itt ismertetjük meg vendégeinket. Az ekkor gyújtott tűzről azt tartották, hogy megvéd a köd, a jégeső és a dögvész ellen, elősegíti a jó termést és a bő gyermekáldást. A hiedelmet nem tudjuk feltétlenül igazolni, de egy próbát mindenképpen megér: legyenek itt velünk, s talán jószerencse kíséri majd útjukat.

21 óra 30 perctől a SzabadtáncMívesek magyar és kelet-európai néptáncokból és népszokásokból összeállított műsora következik, amit a programzáró tűzugrás kísér: a táncosok irányításával fülrepesztő bíztatás közepette készülhetnek az ugrásra, hogy „szerelmet varázsoljanak” és óvják egészségüket egy kerek esztendőre!

Június 25-én éjjel a Tokaji Múzeum „hagyományos” múzeumi programra várja látogatóit! 19 órakor a múzeumi fogadótérben Szegedi K. Alice Torella gyékényfonó népi iparművész válogatott munkáiból nyílik kiállítás, majd a polgári miliőhöz illő muzsikával, szalonzenéhez társított borkóstolóra várjuk látogatóinkat az első emeletre. S hogy mindezt ne üres gyomorra fogyasszuk, a múzeumkerti bográcsban a legfinomabb tokaji egytálétel rotyog majd!

A tokaji múzeumok szeretettel várnak minden érdeklődőt!

Mit rejt a föld?

Új, interaktív időszaki kiállítás a Világörökségi Bormúzeum tetőterében.