XII. Zempléni Nyári Tárlat

A Sárospataki Képtár meghirdette a XII. Zempléni Nyári tárlatot, amelyet 2016. június 24-e és augusztus 10-e között rendez meg Sárospatakon. A tokaji Világörökségi Bormúzeum (Serház út 55.) beadóhelyként a rendezvény partnere, így május 27-ig munkatársaink is várják a nevezni kívánt képzőművészeti alkotásokat!

Felhívás Zempléni Nyári Tárlaton való bemutatkozásra

A Sárospataki Képtár - visszatérve az 1989-es kezdeményezéséhez - ezúton meghirdeti a

XII. Zempléni Nyári tárlatot,

melyet 2016, június 24-e és augusztus 10-e között rendez meg Sárospatakon, az Új Bástya Rendezvénycentrumban.

A tárlaton részt vehet minden professzionális vagy amatőr képzőművész, aki a Zemplénben él vagy kötődést érez ehhez a tájhoz. Célunk, hogy a tárlatlátogató közönség átfogó képet kapjon e táj képzőművészeti életéről. Arról, hogy az alkotóművészeink milyen munkákat készítettek az elmúlt néhány évben.

A tárlatra a következő képzőművészeti alkotások beadásával lehet jelentkezni:

1. hagyományos technikával készült, művek.

A pályázó minimum 1 db, maximum 6 db-ból álló kollekciót adhatnak be, melyek a következő technikákkal készülhetnek:

• táblakép (pl. bármilyen technikával készült festmény, vegyes technika, montázs, kollázs stb.), méret korlát nincs;

• bármilyen egyedi vagy sokszorosító grafika (rajz, rézkarc, linóleum metszet monotípia, stb.); ez esetben minimum két alkotást kell beadni, méret korlát nincs;

• plasztikai alkotás (szobor, dombormű, egyéb térplasztika), méret korlát nincs;

2. Fotóművészeti alkotások

• Minimum 4, maximum 8 alkotásból álló összefüggő vagy egymástól független fotókollekció. Az elkészült munkákat minimum 12,5 x 17,5 cm-es nagyításban és elektronikusan (CD-n, pendrive-on, vagy e-mail-en küldve) minimum 1600 x 1200 pontos felbontásban kell benyújtani.

3. Egyéb képzőművészeti alkotás

• Installáció mely bármilyen technikával készülhet és amelyet, a művész a zsűrizés előre megadott időpontjáig a megadott helyen köteles összeállítani, vagy a beadandó munkát fotó dokumentációval bemutatni. Ez esetben az installációt a művész a kiállítás rendezés idején a művész maga kell, hogy összeállítsa.

Az alkotásokat kiállításra alkalmas állapotban kell átadni (pl. festmény keretben, grafikát, fotót szabványos passzpartúrában stb.).

Kérjük a jelentkező művészeket, hogy a tárlat céljának elérése érdekében, lehetőleg 3 évnél régebbi munkát csak akkor adjanak be, ha az kiállítva még nem volt!

Az alkotásokat személyesen vagy megbízottak útján a következő helyszíneken lehet beadni:

• Sárospataki Képtár, Sárospatak, Szent Erzsébet út 14.

• PIM Kazinczy Ferenc Múzeuma, Sátoraljaújhely, Dózsa György út 11.

• Zempléni Múzeum, Szerencs, Huszárvár út 11.

• Világörökségi Bormúzeum, Tokaj, Serház út 55.

Beadási határidő: 2016. május 27. A később érkező munkákat nem fogadjuk be. A beérkezett munkák Sárospatakra szállításáról és a beadás helyére való visszajuttatásáról a szervező gondoskodik.

Elbírálás:

A kiállítandó művekről szakmai zsűri, a díjakról díj zsűri dönt. A zsűrizés várható időpontja: május 31.

Díjak:

Első díj: 100.000 Ft, második díj: 60.000 Ft, harmadik díj: 40.000 Ft. A zempléni városok és egyéb gazdálkodó szervezetek különdíj felajánlása várható.

A tárlat megnyitója várhatóan június 24-én, pénteken lesz.

Részletes információ:

Sárospataki Képtár - Bordás István képtárvezető, 06-20-626-5102, info@patakikeptar.hu.

Betyár a szalonban

2016. április 27-én 17 órától Petrilla Attila hagyományörző előadását hallhatja a Tokai Múzeum (Bethlen Gábor u. 7.) első emeleti szalonjába érkező látogató! A Betyár a szalonban - pásztorok, betyárok egykutya című előadására minden érdeklődőt szeretettel várunk! A belépés ingyenes!

Múzeumok Éjszakája

A Tokaji Múzeum idén is csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz.